EU
Soru Sahibi
30 Kasım 2013 18:15

akciğer kanserinin beyne metastaz yapması

hocam merheba,1,5 yıl önce babama akciğer kanseri teşhisi konuldu ve 4.evredeydi.Daha sonra karaciğer ve kemiklere metastaz yaptı,onlarda ilerleme yok ancak,şimdi de beyne metastaz yaptı,1-2 gündür denge kayıpları başladı,kendi başına yürüyemiyor ve bugün ise nöbet geçirdi ve hastaneydi zaten,hemen iğne yapmışlar,şuan kendine geldi,bizi ileride neler bekliyor,babamın yaşam süresi ne olur sizce bilgilendirirseniz sevinirim saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Ulviye Eren, Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Babanızın yaşam süresini kimse bilemez, ama hastalıkta klinik açıdan olumsuz bir ilerleme olduğu aşikar. Bu aşamada metastaz tekse, ama hastanın da durumu uygunsa cerrahi denenebilir. Yoksa radyoterapi uygulanacak. Sonrasını göreceğiz, öncelikli amaç sıkıntı çekmemesidir. Saygılarımla Yavuz Dizdar

3 Aralık 2013 06:59