yn
Soru Sahibi
28 Kasım 2013 18:09

akciğer kanseri beyinde tümör ve ödem oluşması

hocam iyi günler acil yardımcı olursanız sevinirim cok zor durumdayız sonucun devamı:sol akciger alt lobda tümoral kitle bilateral matastatik hiler lap lar bilateral pulmoner metastatik nodüler.Kontrastlı beyin bt incelemesi:her iki selebral hemisferde temporal oksipital parietal ve frontal lobların hemen tümünde en buyugu vertek düzeyinde gecen kesitlerde 19mmçapa ulasan çevresel vazojenik ödem ile sınırlanan ve postkontrast serid kontrast madde ile diffüz ve belirgin kontrastlanma gösteren cok sayıda hiperdens yer kaplayıcı lezyonlar izlenmektedir.bileteral frontal loblar duzeyinde izlenen lazyonlar çevresinde ödem daha belirgin olarak izlenmektedir.tanımlanan büyük boyutlu lezyonlar haricinde her iki serebral hemisferde kortiko subkortikal yerleşimli milimetri boyutlarda cok sayıda hiperdens lezyon saptanmıştır.lezyonlar öncelikle metaztaz lehine degerlendirilmiştir.sag maksiller sünuste yaklaşık 1 cm çaplı retansiyon kisti izlenmektedir.Hocam doktorlar yapabileceğimiz birsey yok eve götürün dediler 2 aydır bioenerji ve bitkisellerle ayakta aslında ama nöbet geçiriyor bu ay içinde 4 kez geçirdi morarıyor ve kitleniyor nöbet soldan geliyor nöbetten sonra nabız 145 e kadar yükseliyor baska doktora gitmek istemiyor bize pet dahi çekmediler nasıl ümit vermezler radyoterapi önermezler anlamıyorum.Özelden bir doktora götürdüm raporları pet istedi ama babam istemiyor parça alındı negatif cıktı okadar zor ki suan bunları yazmak ne yapacagımı bilmiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Nurgül Yazkan, Geçmiş olsun dileklerimi tekrarlıyorum. Aslında elden gelen yapılır, beyine radyoterapi uygulanabilir. Siz isterseniz buraya gelmeye çalışın, biz elimizden geleni yapalım. Bu arada babanıza kortizon ve epilepsi ilacı başlamak en azından belirtileri azaltacaktır. Saygılarımla Yavuz Dizdar

5 Aralık 2013 08:14