BP
Soru Sahibi
16 Haziran 2014 11:29

AİLEVİ AKDENİZ ATEŞİ

Merhabalar.30 yaşındayım.2 yaşında bir oğlum var.Relü şikayetim vardı. Fakat bir sene sonunda akşamları ağır yemekler yediğimde ayda bir kere mide bulantılarım oldu.Bir gün sonra geçiyor. Kustuktan sonra bi titreme bi vucudumda yanma oluyordu.Doktora gittim fmf teşhisi konuldu. kesin tanı değil dediler. Hangi doktora gittiysem kesin bişey demediler.Kimileri ilacı kullan kimileri kullanma sen değilsin dediler.Ailedede bu tür bi hastalık yok.Eğer mfmsem bende oğluma geçmiş olabilirmi. Ya da bununla ilgili ne yapabilirim nereye gidebilirim.Kesin teşhisi yok okuduğum kadarıyla. Bende günde bir defa ilacı kullanmaya karar verdim. İki defa içtiğimde midem çok kötü oluyordu.Sizce ne yapabilirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Pınar hanım merhaba, FMF tanısı biraz zor konuluyor. Klinik olarak karın ağrısı, yüksek ateş, göğüs ağrısı ve eklem ağrısı ataklar halinde olabilir. Sizin ve çocuğunuzun değerlendirlmesi için FMF ile ilgilenen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Romatolojisi, Çocuk Nefrolojisi ya da İç Hastalıkları, Romatoloji ve Nefroloji gibi uzmanlık alanları doktorlarına başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

17 Haziran 2014 17:48