UL
Soru Sahibi
18 Kasım 2016 09:23

Aids testleri zamanlama

Hocam şüpheli cinsel temas sonrası 45 gün 3,4,6,7,8,10,12 ve 17. Aylarda elisa anti hiv testi oldum.Kesin hiv negatifim diyebilirmiyim.Bende yumuşak dışkılama problemi var aynı paralelde bağırsak kanseri de olsam bu testler doğru sonuç verir mi? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Nafiz Demirağ
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

HİV İÇİN BAŞKA TEST YAPIRMANIZA GEREK YOK. YUMUSAK DISKILAMA SİZİN İÇİN BİR SORUN YARATIYORSA YA ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI VEYA GASTROENTEROLOJİ UZMANINA BASVURUN. GAİTA TETKİKİ VE GAİTADA GİZLİ KAN BAKTRIN. SLM

21 Kasım 2016 09:53