21 Mayıs 2018 09:43

Ağrılı şişlik

Merhaba,sağ kasık bölgemde sancı veren ve ultrasonda gözükmeyen bir şişlik var,bu şişlik genellikle adet döneminde ortaya çıkıyor bu sebeple kadın hastalıklarına gittim lakin ultrasonda görünmedi sebebi rahim miyomu olabilir denilerek rahmim ve bir yumurtalığım alındı ancak şişlik ağrılı ve zonklama şeklinde devam ediyor fıtık yada lenf bezi şişmesi olabilir denildi,hangi uzmanlık alanına girer bilmiyorum ama tavsiye üzerine size yazıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Ertürk
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

merhaba. inguinal bölgedeki yani kasıktaki şişlikler öncelikle lenf bezleri, lenfoma ve kasık fıtıkları açısından değerlendirilmeli. bunun dışında özellikle viral enfeksiyonlar (herpes, enfeksiyöz mononükleoz) başta olmak üzere enfeksiyonla ilişkili olabilir, o bölgede gelişen bir abse olabilir. öncelikle enfeksiyon hastalıkları ve genel cerrahi uzmanlarına başvurmanızı tavsiye ederim. geçmiş olsun.

25 Mayıs 2018 23:35