km
Soru Sahibi
27 Haziran 2015 03:24

ağız ve Diş Sağlığı

Slm hocam üç tane eksik dişim. Iki tane yirmilik gömülü dişim bitane çürümüş yirmilik diş. implantmi yoksa protezmi yaptıralım. Hangi marka implant veya protez nasıl bi tedavi tavsiye onerirsiniz. Şimdiden teşekkür.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Yavuz Aslan
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Uzman dişhekimleriniz (protez ve imp. cerrahı) filim ve muayenelerden sonra imp. yapılabilir derlerse eksik dişleriniz için imp.lar ilk tercihiniz olmalıdır. Protez ikinci tercih olmalıdır. Yirmi yaş dişleriniz gerektiğinde çekilebilir, yerine diş yapılma zorunluluğu çok nadirdir. İmp. markası önermem doğru olmaz. Tam bir muayene (diş-çene filimleri ile) olmadan tedavi planı da önerilemez.

27 Haziran 2015 06:51