öa
Soru Sahibi
2 Kasım 2015 00:33

Ağız içi yara

Hocam merhabalar, benim yaklaşık 3 sene önce sol üst 20'lik dişim çekilmişti... Son bir kaç haftadır belirli aralıklarla oradaki bosluk aciyor, sıcak yediğim de sizliyor sizce bu ne olabilir kendi kendine geçer mi?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Alparslan Esen
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhabalar, Üç yıl önce çekilen dişin çekim yeri iyileşmiştir. Eğer sıcakta ağrı var ise bir öndeki dişte çürük olabilir. (7numaralı dişte) Ya da altta yirmi yaş dişiniz var ise uzayıp üstteki dişeti mukozanıza değiyor ve travma yaratıyor olabilir. Klinik olarak muayene etmek lazım. Şimdiden geçmiş olsun Aslı hanım.

2 Kasım 2015 09:46
öa
Soru Sahibi

Hipnoaneztesi ile diş çekimi mümkün mü?

7 Kasım 2015 21:31
Doç. Dr. Alparslan Esen
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Mümkündür. Fakat bu konu ile ilgili eğitim almış biri tarafından uygulama yapılması şartıyla.

9 Kasım 2015 09:21