AB
Soru Sahibi
26 Aralık 2015 14:46

Adette gecikme ve yanma

İyi günler.21 yaşında evli bi bayanım.doktorumun tavsiyesi üzerine 10 ay microgynon hapını kullandım hamile kalmamak için. Ve ekim ayında kutuyu bitirdikten sonra bıraktım.Bıraktıktan sonraki ilk adetim 4-5 gün kadar gecikti.normalde hiç düzensizlik olmazdı.ondan sonra egzama ve mantar hastalığından dolayı cildiyeye gittim bana Itraspor ilacını verdi.ilacı kullanmaya başladığımda adetliydim, hamile de değildim.onu da düzenlice kullandım.o ilaçtan sonraki ilk adetim şuan 9 gün oldu gecikeli.vajinada yanma ve kokulu bir akıntı var.doğum kontrol hapından kaynaklanan bir gecikme mi Itraspordan mı yoksa enfeksiyon mu kaptım bilemedim.kist olmasından da korkuyorum.dün test yaptım hamile de değilim. Sebebi ne olabilir Cevaplarsanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba doğum kontrol haplarından sonra 1-2 ay gecikmeler olabilir akıntı enfeksiyona bağlıdır geçmiyorsa tekrar muayene olmalısınız

27 Aralık 2015 12:44