dm
Soru Sahibi
16 Aralık 2013 00:51

adet gecikmesi

Hocam merhaba son adet tarihim 28 ekim. 28 kasımda adet göremedim hep düzensiz olduğundan 7 gün bekledim olamayınca doktora gittim idrar testim negatif çıktı bakire oldğmdan dolayı ultrason karından bakıldı gebelik görülmedi polistik over dendi. Sadece kıyafetler üzerinden ilişkim oldu böyle bir ilişkiden hamile kalınır mı acaba? bir hafta kadar sonra başka doktora gittim o da polistik over dedi kan testi bakma gereği duymadılar gebelik için. Gebelik belirtilerinin hiçbirini yaşamıyorum son adetimin üzerinden neredeyse 6.5-7 hafta geçti. eğer gebelik olsa belli olur muydu hiçbir belirti yaşamıyorum. Duphastol kullandım doktorumun önerisiyle 10 gün kullanıp dün bitirdim. Son günlerde akıntım ve karın bel ağrım var zaman zaman. Sizce boşa mı stres ypıyorum? adet görür müyüm? bilgilendirirsnz sevinrm

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tevfik Güvenal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Polikistik over durumlarında adet gecikmeleri olabilir ve hatta 2-3 ayda bir bile adet görülebilir. Sizin duphaston bıraktıktan sonra 10 gün içinde adet olmanız beklenebilir. Eğer olamaz iseniz tekrar doktorunuza gidebilirsiniz. http://www.kadinhastaliklaridogum.com/

21 Aralık 2013 11:56