ÇB
Soru Sahibi
17 Ocak 2014 09:44

Adet Düzensizliği

Hocam Merhabalar 3 yıllık evli 25 yaşında bir bayanım. Şimdiye kadar adetim hep 28 günde bir olmuştur ve hiç bir düzensizlik yaşamadım. Son 4 aydır bebek düşündüğümüz için korunmuyoruz. Ekim ayından itibaren günlerimde çok fazla değişiklik oldu. Hormonlarıma baktırdım bir sıkıntı çıkmadı. 28 Ekim, 29 Kasım, Aralıkta olmadım, 1 Ocak ve kanamanın 1 hafta öncelerinde 6-7 gün süren kahverengi akıntılarım oldu. Normalde 4 gün süren kanamam artık 6-7 gün sürmektedir. Hiçbir doğun kontrol hapı vs ilaç kullanımım olmadı. Bunun neden kaynaklanabileceği konusu kafamı karıştırıyor. Kist olma ihtimali olabilir mi? Hala gebelikte olmadı korkuyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ferit Saraçoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doktora başvurunuz. Hem yumurtlamanız olup olmadığına baksınlar hemde ultrasonografide kist olup olmadığını görsünler.

17 Ocak 2014 21:29