2 Haziran 2018 20:49

Acil yorum yapabilirmisiniz?

Mrb.. heryıl kadın doğuma muayene olurum en son hazıranda oldum gecen sene .. bırkac aydır sap kasığımda ağrı vardı devamlı ve hafif özellıkle hateketle artıyordu ... idrarım sıcak gibi sanki yanma değilde hafif sıcak ve sağ belimmi böbreğimmi biyerler ağrıyor... gece ultrasona girdim biranda panikledim cunku kötü hastalık fobisi var .. acilde ultrasonda sağ overde 2 cm kist cıktı .. bu ağrı yaparmı ? Daha evvelde kontrollerde cıkıyordu ama ağrım yoktu ve ertesı adette atıyordu vucut .. simdi bu cıddı olabilirmi ? Korkudan kadın doğuma gıdemedım .. kist cınsı yazmıyor basitmi iyimi kötümü bilemedim .. xanax içip gitmeyi dusunuyorum .. 39 yaşındayım ... tam 1 yıl once gıtmısım yoktu boyle bır durum ... gormeden yorum yapamazsınız tabı ama bu kist sürekli ağrırmı? Dedıgım gıbı belimmböbreğimfe ağrıyor gıbı .. adetten sonrada gögüslerim acıyor ve şiş bırkac aydır.. çok endişelendim ...

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Birdal Tosyalı Çetinol
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba,2 cm lik kist bariz ağrı yapmaz.Bence öncelikle panik atağınızla ilgili tedavi olmanızda fayda vardır.

4 Haziran 2018 15:18
Soru Sahibi

teşekkürler cevap için☺️

10 Haziran 2018 17:37
Op. Dr. Birdal Tosyalı Çetinol
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Rica ederim

11 Haziran 2018 15:20