AR
Soru Sahibi
22 Ağustos 2014 10:19

açık yara

hocam iyi çalışmalar diliyorum. kalıcı kolostomi ile yaşıyorum/anüs kalıcı olarak kapatıldı. testislerim cilde gömülü vaziyette. sağ bacağım kalça dezartikilasyonu denen şekilde ampute. bunlar kaza dan dolayı oldu. şikayetim ise; perianal apse ameliyatı oldum.(33mm boyutunda ve cilde 1 cm uzaklıkta saat 6 yönünde.). yara açık bırakıldı ve 16 gün oldu şimdi en uç kısımda bir iltihap renginde olan fasulye tanesi kadar bir iltihap var. ben bunu kurutamadım açık yara iyileşirken o iltihap içerde kalmaz mı? yoksa yara dışarı atar mı onu? pansumanı güzel yapıyorum. rifocin kullanıyorum beze ve yaranın en uç kısmına kadar damlatıyorum. korkulacak bir durum var mıdır? apse şikayetim de geçti. bu yaranın kendi iltihabı denildi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sıdıka Kurul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhaba , ,Öncelikle büyük geçmiş olsun,Komplike bir durum olduğu için sorunu doktorunuzla paylaşmanızda yarar var. Selamlarımla, Dr Sıdıka Kurul

22 Ağustos 2014 17:19