aa
Soru Sahibi
9 Ekim 2013 21:37

aaaaaaa

hocam iyi akşamlar 2 yıllık evliyim bir yıl korunduk 1 yıldır korunmuyoruz.eşimde sperm testi yaptıdı.sonuçlar:sperm sayısı:72 milyon total molite:%55 progresif hareketli %28 nonprogresif hareketli %27 immotil:%45 tpmss:%40,000,000 yuvarlak hücre: 1 milyon aglütinasyon:yok normal form:%4 baş anomalisi:%52 boyun anomalisi:%10 kuyruk anomalisi:%8 mixed anomali:%26 görünüm:normal koku: normal viskoz:artmış likefaksiyon süresi:30/' volum:2 ml ph:8,5 ancak dopler ultrasonda 3. derece sol tarafta varikosel çıktı.bu şekilde çocuk olma şansı var dediler.ancak eşimin doktoru varikosel ameliyatı olman gerekir dedi.sizce bu değerlerle çocuğum olurmu.yoksa eşimin hemen ameliyat olması gerekirmi. Bugün bi sperm testi daha yaptırdı eşim sonuçlar:sperm sayısı:38 milyon total molite:%31 progresif hareketli:%12 nonprogresif hareketli:%19 immotil:%69 tpmss:18,000,000 yuvarlak hücre:1 milyon aglütinasyon:yok normal form:%3 baş anomanisi:%48 boyun anomanisi:%14 kuyruk anomanisi:%7 mixed anomali:%28 sonuçlar bu şekilde şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

mutlaka varikosel ameliyatı olsun, düşük veya erken doğum riskiniz var.

11 Ekim 2013 21:10