bs
Soru Sahibi
9 Nisan 2014 20:06

8 yasındaki oğlumun bademcikleri ve lenf bezleri şişiyor

merhaba oğlum okul açıldığından beri iki kez lenf bezlerinin şişmesi ve 3 kez bademcik sorunu yaşadı.ilaçlarla kontrol altına alındı.35 kg ve yeme alışkanlığı genelde iyi birde sinüs alerjisi var. geniz eti ve bademciği alınmalı denmiş fakat büyüdükçe sorun daha hafiflediği için gerek duyulmamıştır.hasta olmaması için umca yada immuzınc gibi destekleyicier kullanabileceğim söylendi.sizin bu konuda bilginizi almak isterim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Figen Gülen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Sayın Sevil Hanım, Bu tür ilaçların çocuklar üzerinde yapılmış yeterli çalışması olmadığı için rastgele kullanılması sakıncalı olabilir. Alerjik nezle açısından mutlaka Çocuk Alerji Uzmanına başvurmanız gerekli. Geçmiş olsun. Prof Dr Figen Gülen

10 Nisan 2014 12:18