it
Soru Sahibi
24 Nisan 2017 19:23

7 aylik kizim dönmüyor.surekli tel sarar yapiyor

7 aylık kızım sürekli el bileginden elini döndürüyor.halk agiziyla tel sarar yapıyor.fakat bunu ben öğretmedim ona.iki gündur ayni sekilde tek ayaginida döndürmeye basladi.sol elini sag eline nazaran daha az kullaniyor.destekli oturuyor .fakat dönmüyor.6 aylik kontrolunde doktorumuz biraz ilgi gosterin.dönmesi icin biraz caba sarfedin dedi.fakat icim.hic rahat degil.sizin fikriniz nedir bu konuda

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, bahsettiğiniz özellikler dönem özelliklerinden çok farklı değil. Dönme bazı bebeklerde biraz daha geç olabiliyor. Gelişimini değerlendirmek ve kişiye özel gelişimsel destek önerileri alabilmek için devlet hastanelerinde bulunan çocuk gelişim uzmanları ile görüşmenizde fayda var.

19 Mayıs 2017 15:37

Merhaba, bahsettiğiniz özellikler dönem özelliklerinden çok farklı değil. Dönme bazı bebeklerde biraz daha geç olabiliyor. Gelişimini ayrıntılı değerlendirmek ve kişiye özel gelişimsel destek önerileri alabilmek için devlet hastanelerinde bulunan çocuk gelişim uzmanları ile görüşmenizde fayda var.

19 Mayıs 2017 15:34