GG
Soru Sahibi
11 Ocak 2018 11:31

6 yıldır Teşhis Konulamayan Ağrı

Sayın Hocam, gözyaşları içerisinde size yazıyorum Annem adına.Zahide Hanımın programını izliyorum şu anda.6 yıldır Annemi bir ağrı hiç uyutmuyo.Kuyruk sokumu bölgesinden başlıyo sol kasığa doğru artık teşhis konulmadığı için sağ tarafa da yayıldı ağrı bıçakla kesiyolar gibi tarifi.Arada bacağını sürüyo resmen ve otururken dayanılmaz ağrım var diyo, idrar kaçırma sorunu başladı.Farklı farklı Polikliniklere gittik hiç bir ilaç o ağrının yanından geçmedi.Üzüntüden şeker,tansiyon çıktı.MR çektirdik,ilaç verildi çeşitli bölümlerden hiç bir sonuç alamadık.Durumumuzu siz değerlendirebilirmisiniz.Annem Kocaelide ikamet etmekte.MR sonucu:Vertebralarda dejeneratif sinyal değişiklikleri izlenmektedir.Tüm disklerde dejeneratif sinyal kaybı izlenmektedir.L2-3 diskinde sağ foraminal fokal disk hernisi,L4-5 diskinde posteriorda bulging ve sağ panlateral disk hernisi,L5-S1 diskinde posteriorda bulging ve sağ panlateral geniş tabanlı disk hernisi izlendi L2-3,L4-5 ve L5-S1 düzeylerinde sağ nöral foramenlerde daralma izlendi. Koyu siyah la işaretli yerleri yazdım hocam uzun tutmamak için.6 yıl okadar uzun bir zaman ki artık ağrılar iç içe girdi gibi.Her Dr karşısına gittiğimizde Allahtan aşağı beklenti hissi ile gidiyoruz inanın ağrı çekmek çok zor, biz de birşey yapamadığımız için mutsuzluk üzerimizde.Allahım sizi başımızdan eksik etmesin, şifa dağıtmaya devam edin.Şimdiden Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

Gülbahar hanim, duruma uzuldum. Anneniz yanıma gelsin... randevumuz dolu ancak gelebilir. Bi muayene edelim. Ama şahsen ama cerrahi olsun çözeceğimiz umidindeyim. Geçmiş olsun

11 Ocak 2018 23:10