13 Kasım 2013 11:07

6 aylık bebeğim yarım saat en fazla 1 saat uyuyup gözleri kapalı ağlayarak uyanıyor sebebi nedir?

Tezer Bey bebeğim 6 aylık gece uykusuna yatırdığımda ilk önce 1.5 saat uyuyor daha sonrasında ise birer saat arayla gözlerini açmadan ağlıyor gündüzde sadece 2 saatlik aralarla uyanık kalıp yarım saat uyuyor. Etrafımdaki kendi aylarındaki bebeklerin uykusu 4-5 saat kesintisiz uyuyorlar, ben bebeğimin 2-3 saat bile kesintisiz uyuduğunu görmedim. Çalışıyorum ve artık geceleri mahvolmuş durumdayım bu kadar az uyumasının sebebi nedir doktor önerisiyle bitki çayları verdim (anason,melisa,papatya gibi) fakat hiç bir işe yaramadı uyku hormonlarında mı sorun var anlamadım lütfen yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tezer Kutluk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Şerife Hanım, Uyku bazen hastalılklarla alakalı olabildiği gibi, bazen de bu dönemde beslenme alışkanlıkları ile de ilgili olabiliyor. Doğrusu yüzyüze görüşmeden ileri yorum yapmak mümkün değil. Bulunduğunuz ilde bir çocuk hekimi ile görüşmenizde yarar var.

13 Kasım 2013 18:39