20 Şubat 2017 10:41

5 yasindaki oglumda lenf nodu

İyi günler hocam. 5 yasindaki oglumun surekli tekrarlayan sinuziti var. 1 haftadir boynunda agrili bir sislik farkettik kbb doktoruna goturduk ultrasona cektirdi ve sonucu su sekilde; teoid bezi normal homojen ve dogal eko yapisinda. Sağ submandiler bolgede ve juguler zincirde en buyugu 11×199mm,sol submandiler bolgede ve juguler zincirde en buyugu 9×21mm boyutta LAM ve lenf nodlari izlenmistir. Ayrica solda juguler zincirde 8×12mm boyutta sferik hilusu ayirt edilemeyen hipoekoik LAP izlenmis olup takip enceleme onerilir. Bu usg sonucuna gore kotu korkulucak bisey varmidir lufen yorumlarsaniz cook sevinirim.iyi gunler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Boyundaki lenf bezlerinin tanımı yapılmış. Mutlaka bir Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanına da başvurusanız iyi olur. Geçmiş olsun.

6 Mart 2017 11:15