oo
Soru Sahibi
28 Şubat 2014 21:33

5 yaşıda oğlum 1.5 lt su içiyor

hocam oğlum 5 yaşında ve 1.5 litre su içiyor gunde.daha önce ıdrar tahlılı bır kac kere idrar yolu enf şupesıyle yapıldı ama glukoz çıkmadı. şeker hastalığı için kan vermemiz gerekirmi cok endişelendim teşekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Faruk Öktem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

TİT de glukoz negatif ise büyük ihtimal ile diyabet yoktur, ama isterseniz parmak ucundan açlık ve tokluk kan şekerleri baktırabilirsiniz.

1 Mart 2014 10:03