SE
Soru Sahibi
6 Kasım 2013 15:27

5 Aylık bebeğim de, istem dışı hareketler

Serap hanım merhaba; 5 Aylık Erkek bebeğim. *** *** ** tarihinde yapılan aylık kontrollerinde : kilosu,8,320 - boyu,68 cm - Baş çevresi: 43 cm ilk ay anne sütü yeterli olmadığı için çok az da olsa mama verildi fakat ilk ayın devamında sadece anne sütü ile besleniyor. Çok hareketli, algısı yüksek, el hareketleri oldukça kontrollü bir bebek fakat son ayda fark ettiğim ve çok korkmama neden olan bir şey yaşadık, Hem uyuyor hem de emiyor olduğu bir anda bütün vücudunun istemsiz bir şekilde hareket ettiğini fark ettim titremeden, ürpermeden ziyade ufak ufak zıplama gibi bir hareket 3-4 saniye sürdü ne oluyor diye dik pozisyona geçirdim bebeğimi geçti. bunu 5. ay içerisinde 3 kere yaşadık. Doktorumuza bu durumu anlattığımda nörolojik bir durum olabileceğini ve bir ay takip etmemi söyledi fakat benim bir ay kadar bekleyecek sabrım yok. Nörolojiye hemen götürmek istiyorum fakat bu bölümde kullanılan tetkik yapılacak makinaların radyasyon yaydığını bilmem de beni engelliyor. Hocam bu konuda bana bir yol gösterirseniz çok memnun olurum, çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serap Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhaba Hemen endiseye kapilmayin ancak norolojik muayene uygun olabilir Eger uygun gorulurse oncelikle EEG istenebilirki bu tetkikin hic bir sakıncası yok Saglikli gunler dilerim

10 Kasım 2013 09:48