EG
Soru Sahibi
26 Mayıs 2016 09:31

4 yaşındaki kızım için dolgu

Mrb hocam benim kızım 4.5 yaşında alt ve üstte olmak üzere 6 tane çürükleri var .korktuğu için ve ağzının uyusmasindan rahatsız olduğundan durmadı ve çürük tam temizlenmeden geçici dolgu yapmak zorunda kaldı dr.ve genel anestezi önerdi. Yakın zamanda geniz eti ameliyatı olcak zaten sık sık anestezi almasını istemiyoruz ne yapmamız nasıl bi yol izlemem lazım yardimci olursanız çok sevinirim. Ayrıca geçici dolgu ne kadar dayanır ?tesekkkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bu tür durumda dişlerin genel anestezi altında tedavi edilmesi oldukça olumlu sonuçlanır. Geçici dolgunun dayanım süresi ve konulan dişteki çürüğün miktarı oldukça önemlidir. Bu dolgu maddeleri uzun süreli kullanıma kesinlikle uygun değildir. Bu yüzden, kalıcı dolgunun yapılması önemlidir. Çocuğunuzda diş cerrahisi ile ilgili bir işlem yapılmayacağından, anestezi aldığı seansta önce dolgularının yapılması takiben de genizeti operasyonunun yapılması oldukça akılcı bir davranış olacaktır. Saygılarımla...

26 Mayıs 2016 14:51