ka
Soru Sahibi
3 Ağustos 2016 12:01

3 yaşındaki kızımın karın ağrısı

merhaba 3 yaşında kızımın 15 gün önce yemek yemiyor diye rutin kontrollerini yaptırdık bütün testleri normal çıktı. ama iki gündür nöbet nöbet karın ağrısı geliyor çocuğa ağlaya ağlaya tuvaletini yapıyor sümük gibi, kaka tahlili yaptırdık sonuç: kan görülmedi. görünüm sıvı. mikroskobi besin artıkları 5-6 lökasit ve az miktarda maya hücresi görüldü. mukus var. renk kahverengi doktor nidazol şurup başladı günde 3 defa. 10 gün kullanın dedi neyden kaynaklanmış olabilir. tatile gidicez havuza denize girecek daha çok ilerler mi? nelere dikkat etmem gerekir. şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Bu dönem çok sık karşımıza çıkan bir tablo. Zamanla geçecektir ancak doktorunuzun kontrolünde gerekenleri yapmanız çok önemli.

4 Ağustos 2016 11:15
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Son günlerde çok yaygın karşılaşılan bir tablo, geçecektir çok endişe etmeyin ama doktorunuzun kontrollerine devam etmeniz uygun olur.

4 Ağustos 2016 11:16