ÇÖ
Soru Sahibi
28 Nisan 2014 15:24

25 aylık oğlumun dişeri sarardı ne yapablirim?

İyi günler dr bey;25 aylık oğlumun tüm dişlerinin yarısı sarı fırçalayınca biraz düzeliyo ama tamamen geçmiyor hiç emzik biberon kullanmadı abur cubur yemez,tatlı şeyler de bunun sebebi ne olabilir?Yani çay içmiş de sararmış gibi ama asla çay vermedim bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.İyi çalışmalar..

2 cevap
Cevaplar (2)
Dt. Deniz Kantar
Diş Hekimi

Merhaba tartar tabaksi olabilir. Fircalayinca biraz gidiyorsa o zaman disin kemik rengi sari olabilir. Kullandigi ilaclar var mi ya da siz hamileliginizde antibiyotik vb ilac kullandiysaniz bazen bu durum gorulebilir. Bunlar ayrica sut disidir ileride degisecektir.

28 Nisan 2014 21:22
ÇÖ
Soru Sahibi

cevabınız için çok teşşekür ederim.Kullandığı bi ilaç yok bende hiç antibiyotik kullanmadım dişlerin yarısı sarı yarısı beyaz dediğiniz gibi tartar tabakası sanırım çürümeye neden olur mu bu durum..

29 Nisan 2014 11:28
Dt. Deniz Kantar
Diş Hekimi

Curume yapabilir siz dislerini fircalayin hafifce bastirin ki tabaka uzaklassin. Duzenli fircalamaya ozen gosterin bi problem cikacagini sanmiyorum.

30 Nisan 2014 14:20