ÇÜ
Soru Sahibi
12 Ocak 2015 13:07

23 aylık oglum

merhaba hocam 23 aylık oglum ben bakıyorum memleketimizde uzakta bir ilde yasıyoruz bu sebeple babası ve benım haricimde ilgilenen yok.. sanırım bu sebepten babasına cok duskun. benım de izin vermediğim seyleri ornegin tv izlemek abur cubur yemek babası ona sağladığı ıcın surekli baba ile beraber olmak istiyor bu durumda uzuyor benı kaygılanmalımıyım sizce. bir de Mayıs ayında ıse baslamam gerekiyor yıllık izinlerimle sure uzunca agustos ra basliycam 30 aylık bebegim krese başlaması erken mı bakacak da kımse yok onerılwrı izi bekliyorum tesekkurler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Bakacak birisi yok ise en uygun yer tabiki kreş. Tam gün başlamadan önce bir ay öncesinde yarım gün gün veya oyun gurupları ile başlatın sonra siz işe başladığınızda tam güne geçmesi adaptasyon açısından daha iyi olur. Sizin dediğinz ile babasının dedği benzer olmalı. tabiki aynı olamayablilr lakin ters olmaması gerekir. Arar ara ödüller verilebilir ama aburcubur tv izlettirmek bu yaştaki çocuklar için yararlı bir uygulama değil. Zararı olabilir ileriki dönemlerde.

23 Mart 2015 12:06