ad
Soru Sahibi
22 Mayıs 2015 01:21

22 aylık oglum

Mrb doktor bey ben calisan bir anneyim ve benim 22 aylik bir oglum var ve babannesi bakiyo cocuklarla cok fazla oynamiyo uzun suredir tanidigi cocuklara yaklasirken yeni donemde tanidigi cocuklara yaklasmiyo hep arkama saklaniyo yanlarina gitmiyo ve o cocuklar elinden oyuncaklarini aliyo yada bagirdiklarinda vurduklarinda aliniyo agliyo onun yaslarinda yada ondan buyuk hatta ondan kucuk cocuklar yapiyo vurduklarinda vurmuyo istedigi oyuncak varsa gidip almiyo anne gel deyip benim almamai istiyo ama diger cocuklar geliyo aliyo elinden daha gozleri acikmi deyim daha aktifmi deyim bilmiyorum benim oglumun boyle olmasi normalmi cocuklarla sosyallessin diye yanlarina goturuuorum cekingen kaliyo ama tanigi cocuklarla azda olsa oynuyo istedigi oyuncak varsa istiyo ama genelde cok yaklasmiyo ailede kendi cocuklarinin yaptiklarinakiziyo yapma etme diye ama hosuna gidendr var kendini ezdirmez gibi dusunende var ole olunca benim oglum kendini ezdiren pasif bir cocuk gibi algilaniyo.bizmi bir yerde hata yaptik bilmiyorum her cocuk yapisi kisiligi mutlaka farklidir ve ozeldir tabiki ama sizce normalmi normal degilse duzelirmi yada biz aile olarak nasil yaklasmaliyiz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Dilay hanım bu söylediğiniz davranışlar çekingen anneya bağımlı çocuklarda görülen durum. Eğer siz gereğinden fazla anaç çocuğunuza fazla hassas yaklamışsanız ve çocuğun sergilediği bazı negatif davranışları kafanızda büyütüp dert edinen bir yapınız var ise çocuğun bu tür davranışları sergileyebilir. Siz ve çocuğunuzun psikolog/pedagoga gitmenizde fayda var. Ama şunu da söyleyeyim. Bu durumu panik yapıp strese girmeyin. Uzmana gitmeniz yararınıza olacaktır. iyi günler diliyorum.

18 Ağustos 2015 11:37