21 Ağustos 2015 10:24

20 Lik gömülü diş

merhabalar. 20 lik diş çekimi oldum. ilk gün şişlik vardı şişliğe soğuk uyguladım 24 saat boyunca.. kanamam ilk gün hemen durmuştu 3 saat sonra falan . daha sonra kağıtta yazdığı üzere 48 saatten sonra sıcak uygulama yapılıcaktı yanağıma bense biraz erken yaptım yanı 36 saat sonra falan sıcak uyguladım 15 dk uygulayıp çekince hafif kanamam oldu sıcaktan sonra kanama kırmızı değilde pembemsi böyle kahverengi kanama vardı hafif korkmalımıyım sıcak su uygulamaya devammı etmelıyım aradan baya zaman geçti şişlik devam ediyo 3. güne giricem ve kanama cok az yok denecek kadar.. sıcak uygulayamaya devam edıyımmı hala kanamadan korkuyorum artar diye. ne önerirsiniz. aradan şuan 56 saat geçti şişlik çok az indi. ve kanama cok az var çok az..

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. V. Hülya Dönmezer
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Sıcak uygulama yapmayın. 48 saat ödem ve ağrı normaldir ama sonra azalmaya başlamalı kanama ve ödem devam ediyorsa doktorunuz görmeli.

22 Ağustos 2015 12:07
Soru Sahibi

aradan 5. gün geçti ağrı hiç kalmadı ve şişlikte çok az kaldı ama arada bir tükrüğümde pembemsi geliyor kan yok sadece böyle çok az şekilde pembe iltihap gibi tükrüğüm bu normalmidir.

22 Ağustos 2015 12:09
Dr. Dt. V. Hülya Dönmezer
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Takip edin devam etmemeli devam ederse doktorunuz görsün

22 Ağustos 2015 12:12