TT
Soru Sahibi
11 Mayıs 2018 09:41

20 lik diş

Hocam 25 yaşındayım. .. Geçen yıl 20 lik diş ağrısı için doktora gittim ... Normal çekme yapılacağını söyledi diş rahatlıkla görünüyor diye ... aradan 10 gün sonra diğer 20 lik disim ağrım a ya başladı . Ağrı geçince cektirmekten vazgeçtim ... 6 ay sonra tekrar ağrı oluştu ... daha sonra bir daha oluştu ...Su an dış baga görünüyor ...benim sorum acaba şu an toplam 32 disim olduğunu saydim üst en arka dişler dışa doğru çıkmış ... dislerimde hassasiyet sıkışma hissediyorum önler de felan sekli de düzgün olan diserimde biraz bozulmus ... Su an 2 yıldır gözlerimde miyop çıkmış ...daha once boyle seyler yoktu bende ...acaba 20 lik dişin gözü bozma ihtimali var mı çektimek gerekir mi dışı

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Sancar Şimşek
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

dişle göz bozukluğu bağlantısı olmayan şeyler Ama şunu söyleyebilirim biran önce 20 lik dişlerinizi çektirmelisiniz yoksa diş yapınız daha da bozulacak maalesef

18 Mayıs 2018 11:18