KB
Soru Sahibi
23 Eylül 2014 17:00

20 Aylık Kızım Çok İştahsız...

Merhaba Doktor Hanım, 20 aylık bir kızım var ve çalışan bir anneyim. Kızım gün içinde anaannesinde kalıyor ve hemen hemen herşeyi yiyormuş. Ama benim yanımdayken inek sütü içmek dahil çok zor ek gida yiyor, çünkü sürekli emmek istiyor. Bazen hafta sonlarını sadece emerek geçirdiği oluyor, ama pazartesi olup da anneme bıraktığımızda öğreniyorum ki verdiğim tüm yemekleri yemiş! Bu durumda ne yapmam lazım? Acaba memeden kesmeye başlamam mı gerekiyor? Memeden kesme sürecinde ne yapmam lazım? Çünkü çok düşkün ve gündüz benden ayrı olduğu için gece sürekli emiyor. Hatta sadece emerek uyuyor. Ne ayakta sallamak, ne de başka bir yöntem kar etmiyor bize. Sadece emerek uyuyor ve memeden kesme süreci beni bile geriyor. Ne yapmam lazım? Teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Kılıçaslan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Memeden kesme süreci en geç 1 hafta içinde olmalıdır,gündüz kesinlikle vermeyeceksiniz,gece ise eline su biberonu tutuşturun şimdilik,kolay olmayacağı kesin ama kararlı olursanız çözülür.

23 Eylül 2014 20:35