yz
Soru Sahibi
9 Haziran 2014 16:23

2 yaşındaki çoçugum cigerlerini üşütmüş

Doktor bize cefaks 750 mg ım verdi sabah akşam 500 lük vurdur dedi sabah akşam çok zor oluyor ignenin tamamını vurdursak ağır olurmu 2 yaşinda 13 kilo daha önce novasef sabah akşamda yaptırmiştik teşekkür ederim Ayşe hanım

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Cefaks tek doz yapılamaz, ancak novasef tek doz olarak uygulanabilir. Doktorunuzla tedavinizi tekrar görüşebilirsiniz.

9 Haziran 2014 17:03
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Macrolü mutlaka 10 güne tamamlayın ve 12 saatte bir verin. Macrol bu tür durumlar için uygun bir tedavidir.

10 Haziran 2014 10:16
yz
Soru Sahibi

Ayşe hanım biz macrol şurup ve prebron şurup tlldl 6 plus kullanıyoruz cefaks 750 lik ignenin 500 ü nü yaptırıyoruz sabah akşam günde 1 kere 750 lik yaptırsak agir olurmu cvb nizi bekliyorum teşekkürler

10 Haziran 2014 18:13
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Tedavinin dozu ve süresine muayene eden doktorunuzun karar vermesi daha uygun olur. Ancak daha önce de dediğim gibi cefaksı kullandığınızda mutlaka günde iki doz şeklinde yaptırmanız gerekir.

13 Haziran 2014 14:15