AY
Soru Sahibi
19 Kasım 2013 20:40

2.çocuğum olmuyor...

Ben 37 eşim 41 yaşında.11 yaşında bir oğlum var.Öncesinde bir dış gebelik sonrasında da 4aylık karnımda bir kaybım var.6 yıldır korunmuyoruz.eşim sperm testi yaptırdı.Soncunda konsantrasyon( milyon)-4,total sayı(milyon)-14,motite%10,+4ileri hızlı hareketli-0,+3yavaş doğrusal olmayan haraketli-4,+2yerinde hareketli-6,+1hareketsiz-90.Bu durumda ne yapmamızı önerirsiniz?Değerler zaman içinde azalabilir mi?Arttırmak için ne yapabiliriz?Herhangi bir tedavisi varmı? Bilgi veriirseniz çok sevinirim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Gülekli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu testi eşiniz 15 gün sonra bir daha tekrar versin. Sonuç aynı ise tüp bebek uygundur Sevgilerimle Prof Dr Bülent Gülekli

20 Kasım 2013 09:49