DL
Soru Sahibi
4 Mart 2014 22:06

2 aylık kızımda doğustan gelen akciğer kisti

2 aylık kızımın doğumdan önceden teşhisli doğduktan sonrada bt toraks ile görüntülenen sol akciğer üst lobunda en büyüğü 2 cm olan 4 adet kistik adenomatoid malformasyon tanısı bulunmakta. kızım 35 haftalıkken 2750 gram 49 cm olarak normal doğumla doğarak 3 gün küvezde kaldı ve taburcu oldu. üsküdar zeynep kamildeki çocuk doktoru iki seçenek sundu. hemen ameliyat yada takip edilmesi. bizde zeynep kamilde süren yoğun tadilat ve araştırmak için takip seçeneğini tercih ettik. daha sonra çapa tıp fakültesi cocuk cerrahisi prof. alaaddin çelik ile görüşüp tomografi sonuçlarını ve raporlarını gösterdik. bize 3 aylık olduğunda açık ameliyat yapılması gerektiğini belirtti. 1 ayımız kaldı. ben açık ameliyattan çekiniyorum. bu ameliyatı en iyi şekilde yapabilecek hastane ve hekim veya tedavi yöntemini sizden öğrenebilir miyim hocam

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın Demir, En iyi hastane ya da en iyi cerrahı siz kendiniz karar vererek seçmelisiniz.Tedavi için size söylenenlerden farklı birşey söyleyemem. Saygılarımla

5 Mart 2014 10:47
DL
Soru Sahibi

Hocam soyle sorayım. Bu hastalıkta kapalı ameliyat yapilabilir mi. Akcigerin içinde olması kapalı ameliyata engel midir

5 Mart 2014 11:45

Sayın Demir, Torakoskopi deneyimim olmadığı için sorunuzu yanıtlayamıyorum.Saygılarımla

5 Mart 2014 11:49