BE
Soru Sahibi
10 Aralık 2013 12:40

2.5 aylık bebeğim var.2 gün önce kasık fıtığını fark ettim.ne yapabilirim?

Merhabalar Hocam .2,buçuk aylık bebeğim var. Bazen çok şiddetli ağlamaları oluyor. Düzenli doktora götürüyorum. Kabızlık ve gaz problemi vardı. Doktorumuzun verdiği ilaçlar ve benim poposuna yaptığım masajla bu sorunu halledebildik. Artık günde bir kez kendi başına kaksını yapabiliyor. Ancak 2 gün önce(*** *** **) kasığında bir şişlik fark ettim. 2 saat kadar sonra bu şişliğin epey büyüdüğünü gördüm. Hemen tıp fakültesi acile götürdüm ve kasık fıtığı olabileceğini söylediler. Dün(*** *** **) çocuk cerrahına gösterdim bebeğimi. En kısa sürede ameliyat olmalı ve biz bu ameliyatı narkozsuz yapabiliyoruz dedi. Hocam , bebeğim tehlikede mi? Kasık fıtığı kendiliğinden geçer mi? 2,5 aylık olması ameliyat açısından risk taşır mı? Narkozsuz ameliyat için ne düşünüyorsunuz, Bebekler için uygun mudur.Nasıl hareketsiz kalmaları sağlanır? Bu konuda neler önerebilirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

bu ameliyatin genel anestezi altinda olmasi gerekir. ameliyat zamanlamasi ile ilgili olarak doktorunuzun soylediklerine tamamen katiliyorum. biran once yapilmasi gerekir

16 Aralık 2013 18:30