as
Soru Sahibi
9 Mayıs 2015 01:28

18 AYDIR GEÇMEYEN İSHAL

HOCAM MERHABA TEKRAR SİZE DÜN 18 AYDIR GEÇMEYEN İSHAL VE SİKAYETLERİMİ SORMUŞTUM SAĞOLUN CEVAPLAMIŞSINIZ HOCAM SİVASTAYIM DOKTORLAR ARTIK BANA BAKMIYOR BURDA SİZ HANGİ HASTANEDE GÖREV YAPIYORSUNUZ GELMEK İSTİYORUM MUAYENE OLMAK İÇİN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Ben emekli oldum.Maddi bağlantılı olarak çalıştığım yer yok.Tümüyle gönüllü olarak ,hiçbir maddi beklentim olmadan sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum.Hekim arkadaşlar size yardımcı olacaktır.Bölgenizde , göğüs hastalıkları uzmanı birde mide bağrsak uzmanı (gastro-ent) arkadaşlara bir görünün.Hiçbir hekim hastasını terketmez.Olmadı civar sağlık kurumları size yardım edecektir.

9 Mayıs 2015 09:43
as
Soru Sahibi

hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim Allah sizin gibi doktorları eksik etmesin bu memleketten fakat şuan para vermeden yüzüne bile bakmıyor doktorlar Allah razı olsun sizden son bişi sormak istitorum size bir labaratuvar doktoru bana 'Gastrointestinal Sistem Multipleks PCR' testi önerdi isalin altında yatan nedeni bulmak için bunu yapmamız lazım die.sizin fikrinizide almak istedim sizce ne kadar doğru testi yaptırcam ama biraz külfetli şimdiden teşekkür ederim vereceniz cevap için..

12 Mayıs 2015 02:28
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

İshal olgularında yapılması gerekenler: 5 -10 dakika içinde alınan gaitanın mikroskopik muayenesi Gaitanın kültür yapılarak ajan patojenin saptanması Sindirm sistemi alergenlerine bakılması Gluten intoleransı testi yapılması Endoskopik yöntemle sindirim sisteminin kontrolü Bu testler rutinde olan ve hedefi bulan testlerdir. Moleküler testlerin klinikle bazen uyumu olmamaktedır.(Gastrointestinal Sistem Multipleks PCR')

12 Mayıs 2015 12:05
as
Soru Sahibi

yani bir faydası olmuyacaktır doğrumu hocam doktorun bana dediği bu testle isalin altında yatan sebebi bulabiliriz şeklinde söledi.

17 Mayıs 2015 02:46
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bu testin faydası olmayacaktır diye bir konu yok.Bazen klinikle uyumu yok.Size bu konuda yapılması gerekenleri de yazdım.Doktorunuzun önerilerini dikkate alın.Netice çıkınca değerlendiririz.

17 Mayıs 2015 10:29