as
Soru Sahibi
9 Mayıs 2015 01:45

18 AYDIR DEVAM EDEN İSHAL

hocam merhaba ben 2014 ocak ayında ishale yakalandım arabistanda çalışırken türkiyeye geldim sivas cumhuriyet üniveritesinde testlerim yapıldı kolonoskopi ve endoskopi sonucumda midemde heliko bakteri çıktı gayta tahlilimde entamobea histolika ya rastlandı sonra bana filajil ve nidozal verildi 1 ay kullandım geçmedi sonra irtabıl bağırsak sendromu denildi 5 ay sindirim sistemi düzenleyici ilaçlar içirildi yine geçmedi 10 kilo verdim bu arada psikilojik dendi sonra piskiyatri ilçları içirildi daha kötü oldum sonra tekrar testlerim tekrarlan karaciğer enzimlerim bozuk wbc değerim 3 idrarda proten kaybı ve dışkıda hominus die bir parazit çıktı filimde ince bağırsakta genişleme göründü dendi şuan 18 ay oldu ve ben halen isalim kullanmadığım antibiyorik kalmadı istanbulda özel bir labaratuarda bütün hiv testlerimi yaptırdım hiv rna hiv duo western blot tüm hiv beelirtileri bende mevcut gece terlemesi uykusuzluk vucudumda lekeler kilo kaybı iktidarsızlık şuanda yatalak bir durumdayım cğerlerim ağrıyor ayağa kalkınca başım dönüp düşüyorum doktorlar artık gidiyorum bana bakmıyor sende bişi var ama yapacamız bişi yok deyip gönderiyorlar benim ne yapmam lazım artık eridim bittim hocam yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim..Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Helicobacter pylori, Entamoeba hystolitica, hominis. Bunlardan ishale neden olan sadece Entamoeba hystolitica'dır. O da Flajil ve Nidazol ile bir haftada en fazla 2 haftada düzelebilen bir enfeksiyondur. İshalinizin hala devam etmesi gerçekten ilginç. Bir üniversite hastanesinde gastroenteroloji bölümüne görünmelisiniz.

9 Mayıs 2015 10:33