şb
Soru Sahibi
16 Ocak 2014 02:04

17 oh progesteron sonuçları

İyi günler 1994 doğumluyum. Öncelikle 2010 yılında hipotiroidi teşhisi koyuldu ve levotiron kullanıyorum. okul için başka şehire taşındım ve burda kontrole gittiğimde bi çok tahlil yapıldı ve 17 OH progesteron değeri normalin üstünde 3.14 çıktı ve doktorum synachten 17 oh prog yanıtı istedi. İnternette yaptığım araştırmada bu progesteronun sadece kadınlarda fazla çıkabileceğini okudum bu nasıl olur bilmek isterim vede yapılacak bu testin adrenal yetmezliği için olup olmadığını merak ediyorum başka bir şey olabilir mi ? teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeynel Beyhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Sayın Barış Bey, Kongenital adrenal hiperplazi adı altında genetik geçişli bir gurub hastalık var(tek hastalık değil)Bunların bazısında erkeklerde etkilenir.Araştırmayla ve hastanın fizik özellikleriyle tanı konur.Saygılar

16 Ocak 2014 08:56