öo
Soru Sahibi
9 Şubat 2014 10:39

15 günlük çocuğum sarılık

çocuğum 1 hatalıkken kan testinde sarılık 18 cıktı ve birgün hastanede yatırdılar ve 12 ye düştü şimdü 15 günlük oldu ve yeniden yükselmeye başladı 14.8 oldu ve doktorumuz limuneletten diye bir ilaç başladı günde 2 defa 4/1 olarak veriyoruz bu ilaç sarılık tedavisinde kullanılırmı cok tedirginiz ne yapalım yardımcı oluesanız cok sevinirim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tuna Gül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba, Çocuğunuzdaki mevcut sarılık düzeyi tehlike yaratacak boyutta değil. ile değeriniz yüksek ancak o da fototerapi ile düşürüldüğü için sıkıntı yok. 12 hastaneden çıkış değeri ise 14,8 e yükselmesi de beklenmedik bir durum değil. bebek 3 haftalık olduktan sonra halen tespit edilebilen sarılığa uzamış sarılık deriz. şu an o konumda da değilsiniz. bebeğinizin anne ile kan uygunsuzluğu var ise bu duruma sık rastlarız. bu ilaç da karaciğerin daha hızlı çalışıp sarılık maddesini kandan uzaklaştırması için kullandığımız bir ilaçtır. hekiminizle bağlantıda kalınız. geçmiş olsun..

11 Şubat 2014 09:25