24 Eylül 2014 11:02

15 ay yürüme

Hocam merhaba, 15 ay 20 günlük bir oğlum var. 12 kilo 82 santim. Bugüne kadar düzenli bir şekilde doktor kontrolune gitti. Bütün gelişim aşamalarını eksiksiz geçirdi, yürüme dışında. Aslında parmağımızdan tutup yürüyor, kanepeye bağımsız bir sekilde çıkıp iniyor. Orta büyüklükte bir odada annesinden bana, benden annesine bağımsız bir sekilde gidiyor (ama hadi oğlum yürü denildiğinde). Kendi kendine kalkıp yürümuyor, çok hızlı emekledigi için emeklemeyi tercih ediyor. Bu anlattığım durumlar normal midir? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kürşad Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Eğer nörolojik muayene bulguları normal ise 18 aya kadar yürümesi beklenebilir.

29 Eylül 2014 00:34