KA
Soru Sahibi
28 Kasım 2015 13:34

10 cm çikolata kistim var

merhaba ..sol yumurtalığımda 10-12 cm çikolata kisti var. ve 16 yıl önce sağ yumurtalığımda 15cm kist yüzden alınmıştı. 3 yıl öncede sol yumurtalıkta 5 cm kist oluştu ve labaroskopi ile bu kist alınmıştı ama yine oldu ve bu defa 10-12 cm . doktora gittim ve yumurtalık ve rahmin alınması gerekiyor diyor. ve biz bebek istiyorduk :( çikolata kistini eritmenin yada ameliyat olmadan bundan kurtulmanın bir yolu yok mu . yada ikinci bir labaroskopi ameliyatı olabilirmiyim . lütfen yardımcı olun .

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Meltem Aksu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Henüz yaşınız genç ve bebek istiyorsunuz bu nedenle ameliyat olup rahim ve yumurtalarınızı aldırmanızı önermiyorum . Bebek isteyen endometriomalı hastalar icin uyguladığımız çok özel tedavi yöntemlerimiz var , ancak sizi muayene etmem gerekir, müsait oldugunuzda ankara ya gelebilirseniz yüz yüze görüşebiliriz. Tekrar gecmiş olsun

30 Kasım 2015 11:39