ÜE
Soru Sahibi
15 Ekim 2015 09:41

10 aylık bebeğim oturamıyor

Bebegim oturamadığı için nörolojiye gittik yapılan testlerde ast *** *** **) alt *** *** **) ck 64 (0-71) ldh *** *** **) çıktı. ast ve ldh yüksek bir kas hastalığı olabilirmi. 3-4 aylık iken kendi kendine dönüyordu 6 aya kadar herşey normaldi son 3 aydır daha bir salık oldu ama tepkileri gülmesi agulayarak cevap vermesi var. ellerinden tutunca ayakta durabiliyor. oturdugu zaman yavaş yavaş yüzustu yere düşüyor 1-2 dakika oturabiliyor. genelde uykuya eğilimli. mr çektireceğiz. başka yaptırmamız gereken bir tahlil varmıdır ciddi bir rahatsızlık olabilir mi? doğumda bir sorun yaşamadık emmesinde ve ya nefes almasında bir zorlanma yok.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Gülşen Dizdarer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

CK normal olduğu için pek kas hastalığına benzemiyor, ancak sgot ve ldh yükseklikleri açısından takip edilmeli, değerler yüksek seyrederse ileri tetkik gerekebilir.

18 Ekim 2015 22:01