SA
Soru Sahibi
30 Eylül 2014 11:38

1 yaş aşıları sonrası ateş

Merhaba Doktor Bey, Oğlum *** *** ** Cumartesi günü Ankara'da özel bir hastanede 1 yaş aşılarını oldu (KKK aşısı, Konjuge Pnömokok aşısı ve Su çiçeği aşısı). Aşıları olduktan 1 gün sonra ateşi yükselmeye başladı. 2 gündür ateşi devam ediyor ve ara ara 39'a kadar yükseliyor. 4 saatte bir Calpol vererek bir miktar düşürüyoruz ve tekrar yükseliyor. Huzursuzluk dışında başka hiç bir sıkıntısı yok gibi görünüyor. Aksaray'da ikamet ettiğimizden burada bir çocuk doktoruna gittik, muayene sonrası aşılardan olabileceğini söyledi. Aşılar bu kadar ateş yapar mı? 3. gün sonunda ateşi düşmezse başka bir doktora götürmeyi düşünüyoruz. Açıkçası ateşin bu kadar yükselmesi ve uzun sürmesi bizi endişelendirmeye başladı. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Ekici
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Ayşenur hanim. Aşı sonrası ateşlenmeler ifade etmis olduğunuz değerlere kadar çıkabilir, hatta daha yükseklere bile çıkabilir. Ve bu ateş ilk 1 hafta görülebilmekle birlikte genelde 3.ve4.günden sonra düşmeye başlar.

30 Eylül 2014 22:11