DS
Soru Sahibi
16 Temmuz 2014 13:23

08.08.2008 doğumlu bir oğlum var ve özellikle gündüzleri altını ıslatıyor devamlı

2008 doğumlu oğlumda gündüzleri biraz biraz altına kaçırıyor nefrolojiye götürdük bütün tahlilleri temiz çıktı psikiyatriye götürdük bu sene ve geçen sene zamanla geçer dedi ama 2 senedir anasınıfa gidiyor bu sene ilkokula başlayacalk ama sorun aynen hatta artarak devam ediyor.hepsini yapmıyor biraz biraz bırakıyo önü hep ıslak vaziyette bazende hepsini yapıyo.niye wc ye gitmedin neden söylemedin dediğimde hissetmedim diyor.nörolojik olabileceği aklıma geliyor bazı rahatsız olduğum özelliklerini de yazacağım ;ben iş yerimden izin alıp gidip muayene ettirene kadar merak içinde olacağımdan sizin cevaplamanızı çok rica ediyorum.ayakkabı giyemiyor zor çıkarıyor.düğme ilikleyemiyor.çok düşüyor düz yolda bile.sağ sol -dün yarın- tuz şeker -mavi yeşil hep karıştırıyor.rakam ve harfleri genelde ters yöne doğru yazıyor mesela birin ucu solda olacakken o sağa doğru yapıyo.gözleri bozuk 2,5 no gözlüü var.çok saf etrafındakilerin iyimi, kötümü niyet beslediklerinin farkına varmıyo .mesela vurmak için bi çocuk elini kaldırarak ona doğru gelirken ona vuracağını anlamıyo.sadece çocuk ne yapacak acaba diye ona bakıyo oluyo.dikkat eksikliği var. aşırı tv ve bilgisayar düşkünü söz dinletmek zor bi çocuk. bişey aklıma geliyo ,ilk doğduğu gün emmemişti beni bi türlü emziremedim ertesi günde emmeyip hiç uyanmadan uyuyunca kaldığım özel hastaneden alıp babası tıp fak. götürdü şekeri düşmüş çok diye mama yedirmişler biberonla sonra gözü açıldı ve emmeye başladı.acaba şekeri düşünce beyne bi zararı olabilirmi.çocuğumun durumu nedir ne yapmam gerek çözümü varmı bunun hangi testle anlaşılır ne olduğu.çok teşk. ederim şimdiden

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Dilşad Türkdoğan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

sanırım oldukça farklı alanlarda sorunu var ayrıntılı değerlendirmek lazım. Testler bu sonuçlara göre planlanıyor.

16 Temmuz 2014 15:30
DS
Soru Sahibi

BENİM MERAK ETTİĞİMDE BU DEĞERLENDİRME AŞAMALARI; HANGİSİ İÇİN HANGİ AŞAMADAN GEÇMEMİZ LAZIM,TÜM BUNLARDAN SADECE 1 SONUCA VARILMAZMI? AYRI AYRI HASTALIK OLDUĞUNUMU ANLAYIM VE HANGİ ŞİKAYETİMİZ HANGİ HASATLIĞA İŞARET EDİYOR? TEŞEKKÜRLER. BİDE BU BAHSETTİĞİM EMZİRMEME DURUMUNDA OLUŞABİLECEK DURUMDA HAKLI OLABİLİRMİYİM?

17 Temmuz 2014 10:30
Prof. Dr. Dilşad Türkdoğan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

bence değil; olgunlaşma ile ilgili sorunlar bunlar.

17 Temmuz 2014 13:14