Son olarak iletmek istediklerim...

MUTLU OLMAK İÇİN FAZLA BİRŞEYE İHTİYAÇ YOK OLANINDA OLMAYANINDA TADINI ÇIKARARAK BİR HAYAT YAŞAMAK

Aslında biz insanoğlunun herşey kendi elinde mutlulukta mutsuzlukta kendi elinde en küçük şeylerden bile mutlu olmayı kodlamalıyız kendimize.

Mutlu olmak peşinde koşmayın! Kendinizi keşfetmek, anlamak, kendi gözünüzde sevilecek, sayılacak bir insan olmak için emek verin. Kendinize güvendiğiniz biri olun. İnsanlar size güvenecektir. Kendinizi anlayıp severseniz, insanlar sizi anlayacak ve sevecektir. Bir insan olarak kendiniz hakkında iyi hissederseniz, yaşamınız size iyi şeylerle dönecektir. O nedenle lütfen önce kendiniz olmaya emek verin. Olumsuz şeyleri kafadan atmaya çalışmak onları daha fazla hatırlamamıza neden olup bizi mutsuz eder. Kötü hissettiğinizde, kendinizi bir arkadaşınızın yerine koyun ve ona ne tavsiye edeceğinizi düşünün. Çözüm odaklı olun. İlgi alanlarımızı ve değerlerimizi yansıtan bir hayatımızın olması mutlu eder. Bir amacın peşinden gidin. Bu, uygulaması kolay ve etkili bir yöntem.

Her insanın mutluk hatıraları sandığı olmalı ya da edinmeli:) Bu bir ilk yardım çantasıdır aslında içinde de kendisine iyi gelen birçok şeyin yanında güzel anılar olmalı.

Sevinçli bir yaşam tariften kopyalanması mümkün olmayan kişisel bir yaratıcılıktır.(Mihaly Csikszentmihalyi)


Antalya Psikoloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!