Kış mevisimine yepyeni bir cilt İle merhaba deyin!

Kış mevisimine yepyeni bir cilt İle merhaba deyin!

Yazın kavurucu sıcaklarını geride bıraktık. Kış aylarında soğuk ve kuru hava, klimalar, kalorifer ile ısınan kapalı ve havasız ortamlar cildi olumsuz yönde etkilemektedir.

PRP (Platelet Rich Plazma) ile Aydınlık ve Parlak Bir Cilde Kavuşun   

PRP yani trombosit yönünden zenginleştirilmiş plasma yöntemi, yaklaşık olarak 20 yıldır genel tıpta kullanılmaktadır. Son yıllarda ise cilt gençleştirme yöntemi olarak popülerlik kazanmıştır. PRP işlemi yaptırmak isteyen hastanın kolundan 1-2 tüp kan alınır. Alınan kanın santrifüj cihazında yüksek hızda döndürülmesiyle serum kısmı ayrıştırılır, bunun amacı kanda bulunan trombositlerin yoğunlaştırılmasıdır. Bu küçük hücreler doku onarımını uyarıcı faktörler içerir. Bu uygulamanın amacı; ciltte oluşmuş yaşlanma etkilerini azaltmak ya da ortadan kaldırmaktır. Bu yaşlanma etkileri, ince kırışıklıklar, bir takım güneş lekeleri, gözeneklerin kabalaşması veya cilt kalitesinin azalması olarak sıralanabilir. Bu uygulama sonrasında ise yaşlanma etkileri azalır, ciltte gerginlik, parlaklık, duruluk ve gözeneklerde sıkılaşma görülür. Ayrıca PRP uygulaması tüm yüze birden uygulanmalıdır. Alınn, yanaklar, göz kapakları, çene ve boyunun uygulama yapılabilecek alanlar içindedir ve erkeklerde de sıklıkla saç dökülmesinde tercih edilmektedir.

Yaşlanmaya Meydan Okuyan Yöntem Botox’u Deneyin

İnsanoğlu her daim yer çekimine karşı gelmeyi arzulamaktadır. Teknik olarak; botox solüsyonunun kırışıklık bölgesinde yer alan kaslara enjekte edilmesidir. Kısa süreli kas fonksiyonunu azaltıcı özelliği olan botox aslında “Clostridium Botulinum” isimli bakterinin toksinidir yani halk arasındaki söylemi ile yılan zehri değildir. Laboratuvar koşullarında elde edilmektedir. Botox, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı bir tedavi yöntemidir.  Bu yöntem zamanla yüzde meydana gelen kırışıklıklarda kullanılmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.  Genel olarak 3 bölgeye uygulanabilir. Yüzün üst 1/3’lük kısmı, boyun bölgesi ve koltuk altı terleme tedavisi için kullanılabilmektedir.

Botox ve Dolgu Arasındaki Farklar

Her daim güncelliğini koruyan botox ve dolgu uygulamaları birbirinden farklı uygulamalardır. Botox zamanla yüzde oluşan mimik kırışıklıklarını azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulama iken dolgu ise kırışıklık tedavisinde ve dolgunluk istenen bölgenin doldurulmasında kullanılan uygulamadır. 

Bu makale 20 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Tahir Gökhan Haytoğlu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Yazar toplam 27 makale yazdı.

Etiketler
Prp uygulaması
Op. Dr. Tahir Gökhan Haytoğlu
Op. Dr. Tahir Gökhan Haytoğlu
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
x
Facebook Twitter Instagram Youtube