BC
Soru Sahibi
6 Eylül 2010 05:56

Yaş 17 ,59 kiloyum , 1.76 cm boyum var.Spor salonuna gidip vücuduma şekil v

Yaş 17 ,59 kiloyum , 1.76 cm boyum var.Spor salonuna gidip vücuduma şekil vermek,sarkık omuzları kaldırmak ve kemiklerimi güçlendirmek istiyorum.Sorum şu vücut çalıştıkça boy kısalır mı? Vücut çalışmanın herhangi bir yan etkisi var mı? (kireçlenme,penis küçülmesi,kalp büyümesi..vb.)

1 cevap
Cevaplar (1)

Ağırlık antrenmanları yaparken çok yüklenmek özellikle gelişme çağındaki bireylerde büyümeyi etkileyebilir. Diğer taraftan tamamen kısıtlanması yada yasaklanması yerine az yükle tekrar sayısını arttırarak gözetim altında yapmak daha güvenlidir. Bahsettiğiniz yan etkiler ergojenik yardımcı diye piyasada bulunan bazı ürünlerin yan etkileri olarak ortaya çıkabilir. Kulaktan duyma bilgilerle hareket etmeniz kesinlikle önerilmez. sağlıcakla

18 Eylül 2010 15:49