dn
Soru Sahibi
5 Eylül 2017 09:53

yalancı gebelik

merhabalar, köpeğim ikinci kızgınlık dönemini geçirdi ilkinden sonra da yalanci gebeligi çok ağır geçirdi agresyon , salsirganlikla beraber.şimdi yine arka iki memesinde hafif şişlik fark ettim acaba soğuk kompresle atlatabilir miyiz yoksa bir tedavi uygulasak etki sağlar mi? teşekkür ederim şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)

Yalancı gebeliklerde genellikle bir tedavi ihtiyacı duymuyoruz, memeleri üzerine yapılacak soguk kompresler (hayvanı usutmeden bır havlu aracılıgıyla!) yalancı gebelıkte memelerde olusan sut mıktarını azaltır. Bu donemlerde kopekler hormonel degısıkler yasadıgı ıcın normal hayatındaki gibi olamayabilir ama bu donem gecıcıdır. Yalancı gebelık olan kopeklerın kısırlastırılması öneririm, meme tumoru riski yalancı gebelık gosterenlerde daha fazladır.

10 Ekim 2017 18:59