KM
Soru Sahibi
7 Kasım 2017 17:59

Kedilerde kronik üsye

merhaba, sizden bir konuda yardımınızı rica ediyorum. Sokaktan sahiplendiğim bir kedim var. Veterinerimiz british melezi olduğunu söyledi. Sürekli üsye problemi yaşıyoruz. Düzenli olarak gittiğimiz bir veteriner var ve memnunum aslında ama sizin de fikrinizi almak istiyorum. 1,5 ayda bir mutlaka antibiyotik kullanıyor. Henüz 8 aylık bir kedi. Bunun önüne geçmek için nasıl bir önlem alabiliriz? Yine 1 hafta boyunca antibiyotik kullandı ama hiç iyileşme yok burnu tamamen tıkalı ve çok fazla hırıltılı nefes alıyor. Ama gayet hareketli ve iştahlı kilo kaybı yok. Aşıları tam. Burnunu nasıl açabiliriz ve nasıl bir önlem alabiliriz. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Devamli olusan usye problemleri biraz zaman alarak iyilesir. Tavsiyem burnuna deniz suyu lavaji yapmaniz akinitinin uzaklastirilmasi iicin yardimci olur. Veteriner hekimlerin kullandiklari bagisiklik sistemi kuvvtlendirici ignelerin buyuk yardimi olacaktir. Gecmis olsun.

8 Kasım 2017 07:55