AA
Soru Sahibi
9 Nisan 2019 14:25

WİSC-R TEST SONUCU

7 yaşında hereketli bir kızım var. Öğretmeninin de talebi üzerine wisc-r testi yapıldı sonuç sözel 101. genel zeka 120, performans zeka 136. Performans ve sözel arasında puan farkı dikkat dağınınıklağından ileri geliyormuş. Şimdiliki akademik olarak başarılı ve hızlı öğrenen bir çocuk öğretmeni de bu konuda hem fikir. Dr. u tedavi konusunda kararı bize bıraktı ilaç başlamak istemedik. bir süre daha beklemeyi tercih ettik. Sizin görüşünüz nedir. ? İlaç dışında destekleyici ile tedavi konusunda tavsiyeniz var mıdır ? Teşekkürler Sözel :Genel bilgi 6 , benzerlikler 3, aritmetik 9, Yargılama 11 Performans: Resi tamamlama 13, resim düzenleme 18, Şifre 35

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mustafa Erkan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar, çocuğu görmeden yorum yapmak, tanı koymak tedaviyi düzenlemek olamaz. Çocuğunuzu ayrıntılı değerlendirmek gerekir. Öncelikle tanı konulup tedavi kısmında doktor, aile ve okulunun da tedavi içinde olduğu plan yapılır. ...selamlar

15 Nisan 2019 23:31