öa
Soru Sahibi
6 Aralık 2012 18:55

west sendromu

hocam merhaba arkadşımın bebeği 1,400 gr doğdu 32 haftalık erkendoğum kafasını defamlı öne eğiyor ellerini sıkıyor ayaklarında kasılma var doktorların demesine göre selamlama yapıyor ve çok ağlama var hafif derecede ara ara sıçramalar mevcut ayakların ara ara titretme oluşuyor şuanki ayı 9 ay ama düzeltilmiş ayı 7 aylık kilosu 9,600 gr boy: 76 cm altta 2 üste 2 adet dişlerimiz var destekli oturuyor normalde hareketli bir bebek sadece dikkatsizlik var sesi algılıyor ama sesin geldiği yöne bakmıyor hocam acil cevap bekliyoruz yardımlarınız için teşekkür ederim yardımınız için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Burada izlenmesi gereken yol çocuk nöroloğuna gitmektir. Gelişimini takip etmek için önemli, gelişim ttestinin bir pedagog tarafından da yapılması gerekir. Çıkan sonuca göre sizi yönlendirirler. Çocuk öne doğru eğilince selam veriyoru ilk kez duydum. Bir başka uzmanın daha görüşünü alın mutlaka. Sevgiler, Nilçin Doyran Bengisu Uzman Pedagog

12 Aralık 2012 10:04