gc
Soru Sahibi
12 Aralık 2012 02:35

çocuğum okula gitmek istemiyor

ilk okul 3.sınafa giden oğlum nedense anlamadık birşekilde okula gitmek istmediğini belirtti ve gönderemiyoruz.Kasım 16. da kaygısı çok yüksek olmayan bir menenjit hastalığı atlattı, 10 gün lük bir tedavi gördü tabi okula gitmeme isteği hastalığından öncede vardı, üzerine fazla gidemiyoruz ve artık ne yapabileceğimizide bilmiyoruz,psikolog yardımıda aldık fakat doktor bir durumun olmadığını şımarıklıktan yaptığını söyledi. Her ne olursa olsun okula bırakın diye belirtti, isteklerini azaltın ve yapmamaya çalışın dedi ne kadar doğru ne kadar yanlış yapıyoruz bilmiyorum, ama artık çok çaresiz kaldık ne yaparsak yapalım ikna edemedik biz cevap verirmisiniz.?TEŞEKKÜRLER

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Okula gitmemek istemesinin altında birçok neden olabilir. Dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, kaygı bozukluğu ya da okul fobisi ya da hastalık dönemindeki ikincil kazançlar gibi. Bu durumda bir çocuk psikiyatristinin görmesi daha uygun olacaktır. Kaygıyı azaltıcı davranışları düzenleyici medikal bir tedavi uygun olabilir çünkü siz ödül ve ceza ile denemîşsiniz ama sonuç vermemiş. Zaman kaybetmeden yardım alın. Sevgiler Nilçin Doyran Bengisu Uzman Pedagog

12 Aralık 2012 09:56