CA
Soru Sahibi
12 Ekim 2019 05:01

uyku problemi

merhaba benim oğlum şuan yirmiyedi aylık sürekli pispislarak uyuyor önceden geceleri uyanmazdı şimdi hergun aynı saatte uyanıyor yanıma geliyor öyle uyuyor sonra yatağına koyuyorum yine uyanıp geliyor pispisla diyor benimde kolum ağrıyor diyorum ağlıyor artık çok yoruluyorum bu uyanmalarindan bugün gündüz bir saat uyudu dayanamayıp spraktin surupda verdim uyanmamalı için ama yine aynı saatte uyandi ne yapacagimi bilemiyorum konuşuyorum geceleri uyanması istemiyorum sen uyanınca seni pispislayinca kolum.aciyor diyorum anlamıyor yardımcı olursanız swvinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. 27 ay konuşarak anlatmak için çok erken bir dönem, anlaması için en az 4 yaşında olmalı ki yine de ihtiyacı olan bir durumda anlatmak yetmez. İlla ki sizle uyumak istediği bir durum varsa orada bir ten teması ihtiyacı var demektir. Tabi burada bir sürü etken işin içine girer, çalışıyor musunuz ne kadar birebir ilgilenebiliyorsunız vs vs. Eğer ilgide zamanda kısıtlılık varsa illa ki siiznle temas etmek isteyecektir. Bunun için ten teması içeren oyunlar var , birbirinize masaj yapmak, krem sürmek, fışfış kayıkçı, evcilik oyunları gibi hem temas hem de iletişim içeren oyunlar bunlar. Bunlaro yapmanız durumunda temas arttıkça bağlanma güvenli olur ve her an illa bir temas istemeyevektir. Ama bunun için 1 - 1.5 aylık düzenli bu oyunların oynanması lazom. Bunun dışında uyuma şekli pışpışlama ise ona alışması muhtemel. Bu durumda uyku şeklinin değişmesi veya sizin kolunuzda değil yanına uzanıp sarılıp pışpışlama şeklinde olabilir. 2. 5 - 3 yaşına kadar da sizinle uyuyabilir ya da uyumak isteyebilir bu çok normal. Çok da sağlıklı. İyi günler dileirm ?

12 Ekim 2019 13:48